Haber

Burdur Müftüsü Hatay’a tır kahvaltılık gıda gönderdi

Burdur İl Müftüsü ve Diyanet Vakfı Burdur Şubesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay’a bir kamyona yüklenen 1250 koli gıda maddesini gönderdi.

İl Müftüsü Enver Türkmen, İbrahim Zeki Burdurlu Caddesi’nde koli yüklü kamyonun önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Burdur halkının depremlerin başladığı ilk günden bu yana bölgeye yardımlarını sürdürdüğünü söyledi.

AFAD’ın uyumu ile valilik öncülüğünde yardımların toplandığını belirten Türkmen, İl Müftülüğü tarafından bölgeye 2 milyon liranın üzerinde, Diyanet Vakfı Burdur Şubesi aracılığıyla da 1 milyon liraya yakın para gönderdiklerini bildirdi.

Türkmenistan, İl Müftülüğü ve ilçe müftülüğü çalışanlarının da bölgeye giderek oradaki yardım çalışmalarında görev aldıklarını kaydeden Bakan, “Bugün her biri bir kutusu değerinde olan 1250 koli kahvaltılık gıda hazırladık. 500 TL. Hatay’daki kardeşlerimize gönderiyoruz. Rabbim yaptığımız yardımları kabul etsin. “Gelecekte elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Allah devletimize ve milletimize zarar vermesin. Halkımız bu konuda gerçekten çok büyük çaba ve fedakarlık gösteriyor.” dedi.

Yardım TIR’ı dualarla Hatay’a uğurlandı.

devrekajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu