Haber

Meclis Başkanı Şentop, depremden etkilenen Şanlıurfa’da incelemelerde bulundu.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, depremden etkilenen Şanlıurfa’da incelemelerde bulundu.

Ziyaretlerini “yüzyılın felaketi”nin yaşandığı Kahramanmaraş merkezli deprem bölgesinde sürdüren Şentop, Diyarbakır’daki incelemelerinin ardından Şanlıurfa’ya gitti.

Güvenlik ve Acil Uyum Merkezi’nde vatandaşların durumu hakkında bilgi alan Şentop, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan da depremin ildeki etkilerini ve çalışmaları anlattı.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde depremde yaralanan vatandaşları ziyaret eden Şentop, Hacı Fatma Aslan Mescidi’nde bulunan taziye evinde depremde hayatını kaybeden Altun ailesinin yakınlarına taziye ve taziyelerini iletti. .

Turgut Özal Parkı’nda kurulan çadırkenti de ziyaret eden Meclis Başkanı Şentop, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, depremin olduğu ve bölgede faaliyete başladığı andan itibaren devletin tüm imkanlarıyla teyakkuza geçtiğini söyledi.

Devletin her türlü imkanı seferber ettiğine işaret eden Şentop, milletin de Türkiye’nin her köşesinden yardım yaptığını söyledi.

Şanlıurfa’da meydana gelen depremle ilgili çalışmaların planlama dönemi içerisinde devam ettiğini belirten Şentop, enkaz çalışmalarının da tamamlanma aşamasına geldiğini bildirdi.

Çalışmalara gönülden katılan vali, büyükşehir ve ilçe belediye başkanları, AFAD ekipleri, kamu görevlileri ve vatandaşlara teşekkür eden Şentop, “Devlet ve millet olarak birlik ve beraberlik içinde hareket edecek anlayış ve niteliklere sahibiz. Büyük acılar yaşanıyor. Bu dünyada ender görülen bir durum. “İnşallah bu sıkıntıları en kısa zamanda aşacağız. Milletimize başsağlığı diliyor, merhum kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu