Ekonomi

Binance, Singapur pazarına yeniden girmek için harekete geçti

Investing.com – Binance’in kripto saklayıcısı Ceffu, bugün kripto dostu ülke Singapur’da faaliyet göstermek için lisans başvurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıllarda sıkılaşan düzenleyici gereklilikler nedeniyle Singapur’dan çekilme kararı alan Binance, şimdi saklama şirketi aracılığıyla ödeme hizmetlerini yeniden şehir devletinde sunmak için harekete geçti.

Ceffu Başkan Yardımcısı Athena Yu, Reuters’e yaptığı açıklamada, ülkede Ödeme Hizmetleri Yasasında yapılan değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Ceffu’nun Singapur Para Otoritesi’ne (MAS) resmi bir başvuruda bulunacağını söyledi. Binance, 2 yıl önce Binance Custody olarak faaliyetlerine başlayan birimin adını Ceffu olarak değiştirdi.

Binance geçen yıl küresel düzenleyici baskı altına girerken, Singapur O da bazı zorluklar yaşadı. Bunun üzerine borsa, ülkedeki bireysel müşterilere hizmet vermeyi durdurdu ancak kurumsal müşterilerle çalışmaya devam etti.

eğer bu yıl Binance ABD düzenleyici baskısıyla karşı karşıya. Bu, hisse senedi piyasasının neden yeniden Asya piyasasına ağırlık vermeye başladığını açıklıyor. Binance’in ABD’deki iflas etmiş kripto borç verme şirketini Binance.US aracılığıyla satın alma girişimi, düzenleyici engeli henüz aşamadı. Öte yandan Binance’in adını taşıyan stablecoin BUSD’nin ihraççısı Paxos, geçtiğimiz ay SEC baskısı nedeniyle sabit varlık ihracını durdurduğunu açıklamıştı. Bu hareket, BUSD’nin piyasa değerinde 6 milyar dolara varan kayıplara neden oldu.

Tüm bu baskılara dayanmaya çalışan Binance, Asya kanadındaki faaliyetlerini güçlendirerek pazar payını koruma çabalarına devam ediyor. Yeni durumda Singapur pazarını yeniden kazanmak isteyen Binance, geçtiğimiz yıl bu alanda onay almıştı. madeni para tabanı, Crypto.com ve Singapur Bankası DBS iştiraki DBS Vickers, ödeme hizmetlerinde rekabet etmeyi planlıyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu